• 1s.jpg
  • 2s.jpg
  • 2ss.jpg
  • 3ss.jpg
  • 4s.jpg
  • 5ss.jpg
  • 5sss500x.jpg

Wybierz swój język

Konkurs fotograficzny

Seniorzy lubią fotografować, zapisywać "ślady" swoich refleksji, wędrówek, wydarzeń, spotkań z ludźmi, piękno i wyjątkowość naszego regionu. Ich prace trafiają często do szuflady lub do plików zagubionych w pamięci komputera lub "chmurze" i nie mają szansy na publiczną prezentację. Chcemy taką szansę tworzyć, tym bardziej, że oprócz wystawy mamy łatwo dostępne dla wszystkich miejsce, gdzie możemy zdjęcia autorów prezentować - jest to portal podlaskisenior.pl.

 

Trwa druga edycję konkursu fotograficznego dla seniorów pt. Podlaskie ślady – człowiek, miejsce, kultura.

Organizatorami Konkursu „Podlaskie Ślady – człowiek, miejsce, kultura ”są Podlaska Redakcja Seniora i Stowarzyszenie Szukamy Polski.

Główną ideą Konkursu jest prezentacja walorów naszego regionu ze szczególnym uwzględnieniem kultury, przyrodą i ludzi zamieszkujących województwo podlaskie.

Przewidujemy 2 kategorie konkursowe:

- kategoria ogólna: Człowiek, miejsce, kultura;

- kategoria specjalna, związana ze stanem epidemii: #kiedy zostaliśmy w domu.

W kategorii ogólnej spodziewamy się fotografii wykonanych w bieżącym roku na terenie województwa podlaskiego.

Kategoria specjalna jest bardzo pojemna. Przymusowa izolacja to czas trudny dla wszystkich, pełen obaw, niepokoju i emocji, troski o bliskich, pomocy starszym sąsiadom. To jednak także czas, w którym wielu z Was wykazało się wyjątkową kreatywnością. Zatrzymani w domu znaleźliście swój własny sposób na przetrwanie – nowe pasje, zaległe lektury, filmy, na które wcześniej nie starczało czasu. A może udało się uporządkować archiwa fotografii wakacyjnych i trafiliście na zdjęcia, którymi warto się pochwalić? Czekamy na obrazy ilustrujące emocje związane z przymusową izolacją, Waszą codzienność, obserwacje.

Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba, która ukończyła pięćdziesiąt lat i zgłosi swój udział na zasadach określonych w Regulaminie. Dbając o wyrównanie szans seniorów-amatorów wprowadziliśmy zasadę, że uczestnikiem może być wyłącznie osoba, która nie zajmuje się profesjonalnie wykonywaniem zdjęć, nie jest członkiem stowarzyszeń artystycznych zrzeszających osoby zajmujące się fotografią. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie po 3 fotografie do każdej kategorii (jako zestawy lub zdjęcia pojedyncze).

Do jury zaprosiliśmy wspaniałych białostockich fotografów:

Michał Heller,  artysta fotografik, przewodniczący kapituły konkursowej;

Grzegorz Dąbrowski, artysta fotografik, członek kapituły konkursowej;

Agnieszka Sadowska, fotoreporter, fotograf prasowy, członek kapituły konkursowej.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne,  nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie w listopadzie 2020 r.

Termin nadsyłania prac upływa 30 września 2020 r. Regulamin i karta zgłoszeniowa są w załącznikach oraz do pobrania pod artykułem na https://podlaskisenior.pl/podlaskie-slady-po-raz-drugi/.

Dodatkowe informacje można uzyskać drogą elektroniczną,  e-mail konkursowy to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Zapraszamy wszystkich podlaskich seniorów do udziału w konkursie. Prosimy o przekazanie naszego zaproszenia znajomym, seniorom w sąsiedztwie, członkom klubów, UTW i innych organizacji senioralnych w Państwa okolicy.

 

    Please publish modules in offcanvas position.