• 1s.jpg
  • 2s.jpg
  • 2ss.jpg
  • 3ss.jpg
  • 4s.jpg
  • 5ss.jpg
  • 5sss500x.jpg

Wybierz swój język

27 stycznia 2024 r. odbyło się bardzo interesujące spotkanie z Panią Stanisławą Łajewską-Szypluk, autorką najnowszej książki o Supraślu "Rodzina Klainów. Historia w postaciach i miejscach zapisana". Podczas prelekcji opowiedziała Ona przede wszystkim o roli, jaką odegrała rodzina Klainów w Supraślu. Nie zabrakło także prawdziwych historii o ludziach zamieszkujących nasze urokliwe miasteczko oraz o powiązaniach rodzinnych jego obecnych mieszkańców. Olbrzymia ilość emocji towarzysząca spotkaniu jest wydźwiękiem tego, jak żywe jest zamiłowanie Supraślan do kultywowania przeszłości swojej "małej ojczyzny", a znakomita frekwencja tylko to potwierdziła. Z całego serca dziękujemy autorce za moc wzruszeń, piękne opowieści oraz ogrom pracy włożony zarówno w książkę, jak i prezentację.

Podziękowanie od Pani Stanisławy Łajewskiej-Szypluk:

Szanowni Państwo,

Z ogromną radością pragnę podzielić się z Państwem wspomnieniami z naszego wyjątkowego spotkania wigilijnego, które odbyło się wraz z udziałem szanownego Burmistrza Gminy Supraśl oraz przedstawicieli duchowieństwa z obu parafii.

To niezwykłe wydarzenie zgromadziło nas wszystkich, tworząc atmosferę ciepła, wspólnoty i wzajemnej życzliwości. Burmistrz Gminy Supraśl oraz księża obu parafii wzbogacili nasze świętowanie swoją obecnością, czyniąc je jeszcze bardziej wyjątkowym.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tym magicznym spotkaniu. Wasza obecność sprawiła, że nasze serca napoiły się radością i wzajemną życzliwością. Dziękujemy za Wasze czas i zaangażowanie, które sprawiły, że nasza wigilia była niezapomniana.

Dziś wyjazdowe posiedzenie Rady Seniorów w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łaźniach. Pan Dyrektor Sacharewicz opowiedział o domu. Korzysta z niego 60 osób intelektualnie niesprawnych. Są to osoby pełnoletnie dowożone w dni robocze autobusami z terenu 9 gmin powiatu białostockiego na zajęcia i 6 godzinny pobyt w uroczym miejscu. Mają tu dobrze wyposażone pracownie plastyczną, do ćwiczeń fizycznych, salę kinową. Uczą się życie wykonywania prostych czynności codziennych. pracownia kulinarna cieszy się dużym powodzeniem pensjonariusze uczą się n im obierania warzyw ziemniaków robienia sobie kanapek. Jedzą na miejscu ciepły posiłek. Jak mówi Pan dyrektor rodziny często nie chcą by osoba niepełnosprawna wyszła z domu izolują ją od społeczeństwa, a tym samym wyrządzają krzywdę. Taki dom jak w Łaźniach uczy względnej samodzielności. Nie ma osób sprzątających sami dbają o czystość. Kontakt z innymi ludźmi i zajęcia powodują że ludzie ci są weselsi, zadowoleni ze swoich osiągnięć. Ośrodek organizuje swoim podopiecznym przeróżne wyjazdy do kina, teatru do fryzjera na wycieczki np. w piątek 28 kwietnia jadą do Muzeum Wsi. Możliwa jest w ośrodku również opieka wytchnieniowa. Rodziny mogą załatwić swoje sprawy wiedząc, że ich chorzy będą pod dobrą opieką. Jak mówi Pan Dyrektor czasem jest wesoło czasem smutno jak to w życiu bywa. Najważniejsze jest to żeby przekonać rodzinę do tego, że osoba niepełnosprawna intelektualnie może przebywać poza domem , nie musi być zamknięta w 4 ścianach i wyręczana we wszystkim.

zdjęcia i tekst Krystyna Gryniewicz

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE
Porady udzielane są w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Supraślu w każdy wtorek w godz.11:00-15:00 i w czwartek w godz.10:00-14:00. Wszelkie informacje udzielane są pod numerem telefonu 533-330-857
Nieodpłatna pomoc prawna kierowana jest do osób, które borykają się z problemem prawnym. Profesjonalny prawnik w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej wskaże zainteresowanym obywatelom, jakie są ich prawa i obowiązki oraz pokaże sposób rozwiązania ich problemu prawnego.
Profesjonalny prawnik może także udzielić pomocy beneficjentom przy sporządzeniu odpowiednich pism takich jak pozew, pismo o zwolnienie od kosztów lub o ustanowienie adwokata z urzędu.

  Dnia 20.06.2022r o godz.1800 w Sali Konferencyjnej Biblioteki Publicznej w Supraślu odbyło się II spotkanie Rady Miasta i Rady Seniorów Gminy Supraśl. Okazją do tego spotkania było zakończenie statutowej działalności I kadencji Rady Seniorów Gminy Supraśl. Została ona powołana 16 maja 2018r na wspólnym posiedzeniu obu Rad w obecności Przewodniczącej Rady Miejskiej w Supraślu Pani Moniki Suszczyńskiej oraz Burmistrza Supraśla Pana Radosława Dobrowolskiego. 

Przewodniczący Rady Seniorów Krzysztof Wolfram złożył sprawozdanie z 4-letniej działalności Rady, koncentrując się głównie na najistotniejszych dokonaniach i wykonanych zadaniach. Warto podkreślić, że Rada Seniorów Gminy Supraśl pomimo trwającej blisko 2 lata pandemii Covid 19 odbyła około 90 posiedzeń otwartych oraz on-line nie przerywając tym samym swojej działalności w ciągu całej kadencji. Na zakończenie spotkania władze Gminy Supraśl wręczyły wszystkim członkom Rady dyplomy z podziękowaniem za pracę społeczną na rzecz środowiska senioralnego Gminy.

  Bardzo miłym i wzruszającym akcentem była obecność Pani Anastazji z dwójką dzieci, Ukraińców z Dniepropietrowska, którzy przed powrotem na Ukrainę podziękowali władzom Gminy Supraśl za przyjęcie i opiekę.

Fotoreportaż z prac nad tworzeniem Leśnego Parku Uzdrowiskowego w Supraślu - 29.03.2021r.

Pan Burmistrz Radosław Dobrowolski wraz z Panią architekt przybliża przedstawicielom Rady Seniorów zarys  koncepcji i kierunek rozszerzenia prac projektowo - koncepcyjnych nad rozbudową i uatrakcyjnianiem propozycji na rzecz Uzdrowiska Supraśl.

tekst/zdjęcia Genowefa Obuchowicz, Krzysztof Wolfram

Niezwykłe wydarzenie miało miejsce dzisiaj przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Supraślu. Z okazji Dnia Babci i Dziadka policjanci z "Drogówki" oprócz życzeń wyposażyli seniorów w odblaskowe plecaczki, które w znaczny sposób zwiększą nasze bezpieczeństwo na drogach podczas spacerów lub przejażdżek rowerem. Dziękujemy!!!

    Please publish modules in offcanvas position.