• 1s.jpg
  • 2s.jpg
  • 2ss.jpg
  • 3ss.jpg
  • 4s.jpg
  • 5ss.jpg
  • 5sss500x.jpg

Wybierz swój język

Drugi Kongres Rad Seniorów

     Kongres z udziałem przedstawicieli 15 rad seniorów odbył się 7 i 8 września 2021 roku w Supraślu. W pierwszym dniu Kongres obradował pod hasłem ,,Samorząd i rady seniorów – potrzeba współpracy”

Radosław Dobrowolski burmistrz Supraśla podziękował organizatorom za to, że Supraśl został po raz drugi wybrany jako miejsce tego wydarzenia. Zaznaczył, że seniorzy to bardzo ważna grupa społeczna.

Wicewojewoda podlaski odczytał list Marleny Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej który był skierowany do Artura Kosickiego, marszałka województwa podlaskiego, i obradujących seniorów (fragment listu: „Państwa doświadczenie, wiedza i mądrość życiowa – gromadzone przez lata – mogą być doskonałą pomocą przy określaniu kierunków polityki senioralnej państwa, zwłaszcza w zakresie działań skierowanych do starszego pokolenia. Uczestnikom II Kongresu Rad Seniorów Województwa Podlaskiego życzę owocnych obrad oraz twórczej wymiany myśli i dobrych praktyk”.

Program debat był bardzo bogaty, dominował temat o konieczności wypracowania nowych form współpracy przedstawicieli rad seniorów z samorządem. Zespoły wymieniały się doświadczeniami, wysłuchiwano porad ekspertów oraz skorzystano z możliwości uczestnictwa w warsztatach.

Drugi dzień kongresu rozpoczęła dyskusja podsumowująca pierwszy dzień obrad. Uhonorowano też najbardziej aktywne rady seniorów. Nagrody i statuetki otrzymały: Rada Seniorów Miasta Augustów, Rada Seniorów Gminy Supraśl i Miejska Rada Seniorów w Sejnach. Wyróżnienie specjalne otrzymała Rada Seniorów w Dąbrowie Białostockiej. 

W drugim dniu kongresu wybrzmiały też różnorodne opinie przedstawicieli samorządów miast, gmin w panelu dyskusyjnym „Rada Seniorów to pomoc, czy kłopot”. Moderatorami debaty były Bożena Bednarek z OWPRS i Maria Lauryn z Suwałk. Przedstawiono problemy i korzyści z funkcjonowania rad z punktu widzenia samorządu.

 

 

Kliknij na ulotkę - powiększy się 

 opracowanie - Genowefa Obuchowicz

 

    Please publish modules in offcanvas position.