• 1s.jpg
  • 2s.jpg
  • 2ss.jpg
  • 3ss.jpg
  • 4s.jpg
  • 5ss.jpg
  • 5sss500x.jpg

Wybierz swój język

Ogólnopolska Konferencja

W dniu 21-22 listopada delegacja w składzie: Stanisława Szypluk, Weronika Roszkowska, Genowefa Obuchowicz i Edward Sawicki uczestniczyła w Ogólnopolskiej Konferencji ,,Rady na aktywność obywatelską seniorów" w Niepołomicach.

Organizatorem Konferencji była krakowska Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych. Fundacja od 2014r regularnie współpracuje z organizacjami i grupami nieformalnym zrzeszającymi seniorów w Małopolsce. Poprzez Sieć Rad Seniorów prowadzi bieżące wsparcie szkoleniowo-doradcze działających rad i inicjatywnych grup obywatelskich (Kursy Liderów Seniorów, wizyty studyjne, konsultacje,warsztaty, diagnozy potrzeb). Zorganizowana Konferencja była dobrym przykładem jak można i należy wspierać oraz wzmacniać działające Rady Seniorów w całej Polsce.

Z dużym zainteresowaniem śledziliśmy wystąpienia przedstawicieli Małopolskiej Sieci Rad Seniorów, które działają na rzecz wzmocnienia lokalnych rad seniorów, dostarczenia im kompetencji niezbędnych do dobrego pełnienia ich funkcji, wymiany doświadczeń oraz tworzenia nowych rad.

Program konferencji był bardzo bogaty i urozmaicony, mile zaskoczył nas Pan Przemysław Prasnowski z Poznańskiej Fundacji Barak Kultury prowadząc ,,Fashion 60+ czyli seniorzy w przestrzeni high life". Świetnie zorganizowane i prowadzone były grupowe narady (sesje Open Space) one dały nam możliwość podzielenia się naszymi doświadczeniami jak też pozwoliły śledzić poczynania innych rad seniorów w kraju. Ostatnim punktem programu był wspaniały ,, Pokaz mody stylowych seniorek",  uczestniczyliśmy również w potańcówce którą prowadziła urocza 80-letnia DJ Wiki. Festiwal artystyczny seniorów połączony z wystawą i sprzedażą prac dostarczył nam inspiracji do poszukiwania nowych pomysłów w twórczości hobbystyczno - artystycznej.

tekst, zdjęcia: Genowefa Obuchowicz

 

    Please publish modules in offcanvas position.