• 1s.jpg
 • 2s.jpg
 • 2ss.jpg
 • 3ss.jpg
 • 4s.jpg
 • 5ss.jpg
 • 5sss500x.jpg

Wybierz swój język

Dziś wyjazdowe posiedzenie Rady Seniorów w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łaźniach. Pan Dyrektor Sacharewicz opowiedział o domu. Korzysta z niego 60 osób intelektualnie niesprawnych. Są to osoby pełnoletnie dowożone w dni robocze autobusami z terenu 9 gmin powiatu białostockiego na zajęcia i 6 godzinny pobyt w uroczym miejscu. Mają tu dobrze wyposażone pracownie plastyczną, do ćwiczeń fizycznych, salę kinową. Uczą się życie wykonywania prostych czynności codziennych. pracownia kulinarna cieszy się dużym powodzeniem pensjonariusze uczą się n im obierania warzyw ziemniaków robienia sobie kanapek. Jedzą na miejscu ciepły posiłek. Jak mówi Pan dyrektor rodziny często nie chcą by osoba niepełnosprawna wyszła z domu izolują ją od społeczeństwa, a tym samym wyrządzają krzywdę. Taki dom jak w Łaźniach uczy względnej samodzielności. Nie ma osób sprzątających sami dbają o czystość. Kontakt z innymi ludźmi i zajęcia powodują że ludzie ci są weselsi, zadowoleni ze swoich osiągnięć. Ośrodek organizuje swoim podopiecznym przeróżne wyjazdy do kina, teatru do fryzjera na wycieczki np. w piątek 28 kwietnia jadą do Muzeum Wsi. Możliwa jest w ośrodku również opieka wytchnieniowa. Rodziny mogą załatwić swoje sprawy wiedząc, że ich chorzy będą pod dobrą opieką. Jak mówi Pan Dyrektor czasem jest wesoło czasem smutno jak to w życiu bywa. Najważniejsze jest to żeby przekonać rodzinę do tego, że osoba niepełnosprawna intelektualnie może przebywać poza domem , nie musi być zamknięta w 4 ścianach i wyręczana we wszystkim.

zdjęcia i tekst Krystyna Gryniewicz

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE
Porady udzielane są w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Supraślu w każdy wtorek w godz.11:00-15:00 i w czwartek w godz.10:00-14:00. Wszelkie informacje udzielane są pod numerem telefonu 533-330-857
Nieodpłatna pomoc prawna kierowana jest do osób, które borykają się z problemem prawnym. Profesjonalny prawnik w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej wskaże zainteresowanym obywatelom, jakie są ich prawa i obowiązki oraz pokaże sposób rozwiązania ich problemu prawnego.
Profesjonalny prawnik może także udzielić pomocy beneficjentom przy sporządzeniu odpowiednich pism takich jak pozew, pismo o zwolnienie od kosztów lub o ustanowienie adwokata z urzędu.

  Dnia 20.06.2022r o godz.1800 w Sali Konferencyjnej Biblioteki Publicznej w Supraślu odbyło się II spotkanie Rady Miasta i Rady Seniorów Gminy Supraśl. Okazją do tego spotkania było zakończenie statutowej działalności I kadencji Rady Seniorów Gminy Supraśl. Została ona powołana 16 maja 2018r na wspólnym posiedzeniu obu Rad w obecności Przewodniczącej Rady Miejskiej w Supraślu Pani Moniki Suszczyńskiej oraz Burmistrza Supraśla Pana Radosława Dobrowolskiego. 

Przewodniczący Rady Seniorów Krzysztof Wolfram złożył sprawozdanie z 4-letniej działalności Rady, koncentrując się głównie na najistotniejszych dokonaniach i wykonanych zadaniach. Warto podkreślić, że Rada Seniorów Gminy Supraśl pomimo trwającej blisko 2 lata pandemii Covid 19 odbyła około 90 posiedzeń otwartych oraz on-line nie przerywając tym samym swojej działalności w ciągu całej kadencji. Na zakończenie spotkania władze Gminy Supraśl wręczyły wszystkim członkom Rady dyplomy z podziękowaniem za pracę społeczną na rzecz środowiska senioralnego Gminy.

  Bardzo miłym i wzruszającym akcentem była obecność Pani Anastazji z dwójką dzieci, Ukraińców z Dniepropietrowska, którzy przed powrotem na Ukrainę podziękowali władzom Gminy Supraśl za przyjęcie i opiekę.

Fotoreportaż z prac nad tworzeniem Leśnego Parku Uzdrowiskowego w Supraślu - 29.03.2021r.

Pan Burmistrz Radosław Dobrowolski wraz z Panią architekt przybliża przedstawicielom Rady Seniorów zarys  koncepcji i kierunek rozszerzenia prac projektowo - koncepcyjnych nad rozbudową i uatrakcyjnianiem propozycji na rzecz Uzdrowiska Supraśl.

tekst/zdjęcia Genowefa Obuchowicz, Krzysztof Wolfram

Niezwykłe wydarzenie miało miejsce dzisiaj przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Supraślu. Z okazji Dnia Babci i Dziadka policjanci z "Drogówki" oprócz życzeń wyposażyli seniorów w odblaskowe plecaczki, które w znaczny sposób zwiększą nasze bezpieczeństwo na drogach podczas spacerów lub przejażdżek rowerem. Dziękujemy!!!

29 stycznia 2020r odwiedziliśmy ,,Dzienny Dom Opieki Seniora Knieja"

Zabiegi są proponowane w ramach rehabilitacji uzdrowiskowej

 • KINEZYTERAPIA - ćwiczenia z rehabilitantem, ćwiczenia na przyrządach, gimnastyka w wodzie, system do rehabilitacji funkcjonalnej kończyny górnej (Biofeedback)
 • FIZYKOTERAPIA - elektroterapia -eleltroterapia, hydroterapia - masaże wirowe kończyn dolnych, kończyn górnych, światłolecznictwo, laseroterapia, magnetoterapia, ciepłe okłady borowinowe, krioterapia, FMS - głęboka stymulacja elektromagnetyczna, inhalacje.
 • MASAŻ - masaż - masaż aparatem Aquavibron, limfatyczny

 

zdjęcia i tekst Genowefa Obuchowicz

  23.05.2019r. odbyła się pierwsza w historii Gminy Supraśl wspólna Sesja Rady Gminy i Rady Seniorów Gminy Supraśl poświęcona w całości problemom starszych mieszkańców naszej Gminy.

Sesja miała miejsce w pierwszą rocznicę powstania Rady Seniorów Gminy Supraśl, którą powołano do życia 16.05.2018 roku.

Sesja zgromadziła komplet radnych Gminy z jej Przewodniczącą Panią Moniką Suszczyńską oraz Rady Seniorów Gminy Supraśl pod przewodnictwem Pana Krzysztofa Wolframa. W sesji brali udział: Burmistrz Supraśla Pan Radosław Dobrowolski, Sekretarz Gminy Supraśl Pan Mariusz Żukowski i funkcyjni pracownicy Gminy.

  Please publish modules in offcanvas position.