• 1s.jpg
  • 2s.jpg
  • 2ss.jpg
  • 3ss.jpg
  • 4s.jpg
  • 5ss.jpg
  • 5sss500x.jpg

Wybierz swój język

Członkowie Stowarzyszenia Aktywni, Rady Seniorów oraz Klubów Seniora w ramach realizowanego projektu w naszej gminie ,,Pomoc za pomoc" w dniach 9-11 maja odbyli wizytę studyjną do Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza i Uniejowa. Program bardzo rozbudowany, intensywny i edukacyjny. O wizycie na FB tak pisze uczestniczka wyjazdu Krystyna Gryniewicz: po długiej podróży autokarem zwiedzanie zamku w Głuchowie oraz pobliskiego Muzeum Leśnictwa. Obiadokolacja i nocleg w uroczym hotelu Europa w centrum Kalisza. Pobyt w najstarszym hotelu w najstarszym mieście w Polsce był bardzo udany wszystko na bardzo dobrym poziomie. 10 mają był bardzo intensywny. Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z Radą Seniorów i Panią Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Wspaniale opowiadała o polityce senioralnej w Ostrowie Wielkopolskim widać wielkie zaangażowanie władz miasta. Bardzo dbają o seniorów aż zazdroszczę im takiej przyjaznej seniorom Pani Prezydent. 

Na stronie urzędu Ostrowa Wielkopolskiego czytamy: Seniorzy z Supraśla podglądali nasze działania.

Spotkanie z Panią Prezydent

Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora?
Każdy senior, który ukończył 60 lat może wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Karta ta upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury.
Lista wszystkich 3000 punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl. Niemal każdego dnia dołączają do nas nowe firmy, które deklarują współpracę z Głosem Seniora i tym samym wprowadzają rabaty dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora (OKS).

Program Zdrowotny „Rehabilitacja lecznicza dla mieszkańców Gminy Supraśl w roku 2023”
Za realizację powyższego programu dla mieszkańców Naszej miejscowości odpowiada:
EDMED Spółka Cywilna
Reprezentująca NZOZ EDMED S.C.
ul. Piasta 14
15-044 Białystok
Zabiegi odbywać się będą przy ul. 3 Maja 5B w Supraślu
GABINET FIZJ./ZABIEGI FIZYKOTERAPII/ PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK 15.00-18.00
GABINET FIZYKOTERAPII/PORADY LEKARSKIE/ WTOREK ORAZ PIĄTEK 16.00-17.00
Rejestracja osób pod nr telefonu: 728-926-521.
Termin realizacji Programu zdrowotnego:
od 15 lutego 2023 r. do 24.12.2023 roku.
Na zabiegi rehabilitacyjne nie jest wymagane skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.

Na zaproszenie Księdza Proboszcza Parafii NMP w Supraślu rewelacyjnie czas spędzony w wyremontowanym Domu Katechetycznym. Z okazji Tłustego Czwartku miejscowy Klub Seniora otrzymał zaproszenie na wspólne świętowanie. Panie przyniosły swoje przepyszne wypieki, ksiądz parzył świetną kawę. W miłym towarzystwie czas szybko płynął. Współpraca nawiązana. W przyszłości będziemy częściej korzystać z gościnnych progów plebanii.

Spotkanie w Bibliotece Publicznej w Supraślu odbyło się 03.02.2023r. W kilku zdaniach o wydarzeniu na FB pisze Krzysztof Wolfram:

Pragnę podziękować za zorganizowanie wystawy "SUPERSTARSI" w Bibliotece Publicznej w Supraślu. Szczególne wyrazy podziękowania należą się pomysłodawcom i wykonawcom Projektu SuperSTARSi - Paniom Jolancie Wołągiewicz i Bożenie Bednarek oraz szefowej Biblioteki Pani Ewie Czaczkowskiej. Wszystko zagrało tak jak trzeba, łącznie z b. wysoką frekwencją. Tak na oko było ok.60 osób. Byłoby dobrym rozwiązaniem aby na tą wystawę zaprosić Seniorów Gminy Supraśl I ich rodziny oraz młodzież naszego miasta. Osobiście deklaruję obecność na takich spotkaniach. I jeszcze jedno. Życzę Projektowi i tej ekspozycji dobrej wędrówki do miejsc działalności i zamieszkania pozostałych Laureatów konkursu.

 

Rada Seniorów Gminy Supraśl, Biblioteka Publiczna w Supraślu
oraz Stowarzyszenie Podlascy Seniorzy - organizator kampanii
SuperSTARSi – Seniorzy XXI Wieku
mają przyjemność zaprosić mieszkańców gminy Supraśl, a w szczególności seniorów,
do wzięcia udziału w otwarciu wystawy fotograficznej, które odbędzie się w Supraślu,
3.02.2023 r. o godz. 17:00, w siedzibie Biblioteki, ul. Cieliczańska 1.
Jest to kampania promująca wizerunek współczesnych seniorów jako osób aktywnych, rozwijających swoje
pasje i zainteresowania, sprawnie korzystających z nowych technologii, zaangażowanych w życie społeczne
swojego środowiska i regionu. Ma na celu przełamywanie stereotypu seniora niesprawnego, smutnego,
oczekującego wsparcia rodziny i społeczności lokalnej, którego rola społeczna ogranicza się do opieki nad
wnukami. Każde z 10 zdjęć wykonanych przez artystę fotografika Michała Hellera jest zaopatrzone w kod
QR, po zeskanowaniu telefonem którego widzowie będą mogli wysłuchać wywiadu z osobą z fotografii.
Wystawę będzie można oglądać w Supraślu do końca lutego 2023 r.

Jako losowo wybrana i zaproszona do udziału w Konferencji w sprawie przyszłości Europy uczestniczyłam w dniach 01-03.12.2022r w wydarzeniu podsumowującym, w jaki sposób instytucje UE przystąpią do realizacji 49 zaleceń, opracowanych w czasie kilkukrotnych obrad Konferencji. Należy przypomnieć, iż to Przewodnicząca Ursula von der Leyen wezwała do zwołania konferencji w sprawie przyszłości Europy w swoich wytycznych politycznych z lipca 2019 r. w ramach wizji nowego impulsu dla demokracji europejskiej.

Konferencja w sprawie przyszłości Europy, która rozpoczęła się w Dniu Europy 2021, trwała ponad rok. Było to bezprecedensowe ogólnoeuropejskie ćwiczenie z demokracji uczestniczącej i deliberatywnej - największe i najszersze tego rodzaju. Inicjatywa ta połączyła ludzi w każdym wieku, z różnych krajów i środowisk, z których wielu nigdy nie miało kontaktu z Europą lub nie znało struktury instytucjonalnej Unii Europejskiej. Wszyscy wnieśli swoje różne historie i perspektywy, różne języki i tożsamości, aby przedstawić swoje oczekiwania wobec Europy i splatać wizję jej przyszłości. 

OBYWATELSKI PARLAMENT SENIORÓW IV KADENCJA
7 listopada 2022 Bożenna Chmielewska uczestniczyła w I sesji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów IV Kadencji (VIII sesji OPS).Wydarzenie było szczególnie ważne, ponieważ posiedzenie odbywało się w siedzibie Sejmu RP.
Przywitali nas strażnicy sejmowi sprawdzając tożsamość i zawartość torebek. Spotkaliśmy posła Michała Szczerbę i posłankę Wandę Nowicką, niestety nie było czasu i możliwości na rozmowy z nimi. Dostaliśmy materiały na sesję, kawę, herbatę, ciasteczka i mogliśmy już zająć miejsca w ławach poselskich. Nie mieliśmy wyznaczonych miejsc, każdy siadał gdzie chciał. Przedziwnym trafem prawie wszyscy posłowie OPS z Podlasia zajęli miejsca obok siebie, chociaż w większości się nie znaliśmy.

Wizyta studyjna w Łapach.
Dzień 17 listopada 2022 roku był ,dla członków Rady Seniorów Gminy Supraśl, pełen wrażeń. Na zaproszenie pana burmistrza Krzysztofa Gołaszewskiego i pani przewodniczącej Rady Seniorów Stanisławy Grzybowskiej mieliśmy mieliśmy wielką przyjemność gościć w Łapach. Na początek mieliśmy okazję wziąć udział w pięknej, niezwykle podniosłej i wzruszającej uroczystości z okazji Święta Niepodległości przygotowanej przez studentów UTW w łapach. Bardzo dziękujemy! Następnie zwiedzaliśmy nowy budynek biblioteki i Domu Kultury.

Członkowie Rady Seniorów Gminy Supraśl brali aktywny udział w obchodach Święta Niepodległości w gminie. Złożyli wieniec pod pomnikiem Orła Białego, wspólnie z innymi uczestnikami uroczystości śpiewali piosenki żołnierskie z okresu wojny o Wolność.

tekst / zdjęcie Bożenna Chmielewska

    Please publish modules in offcanvas position.