• 1.jpg
  • 3.jpg
  • 3_zima.jpg
  • 5_zima.jpg
  • 7.jpg
  • DSC_0051.jpg
  • IMG_20210205_084357_2.jpg
  • IMG_20210205_085100.jpg
  • IMG_20210205_122102_2.jpg
  • kule.jpg

Dzień Babci i Dziadka w Operze Podlaskiej /kliknij/

 

Rozwiewamy wszystkie wątpliwości: delegacja Rady Seniorów Gminy Supraśl brała udział w imprezie z okazji Dnia Babci i Dziadka organizowanej w dniu 22 stycznia w Operze Podlaskiej przez pana Marszałka. Było wspaniale!
 Pan Marszałek Artur Kosicki złożył życzenia, następnie osobiście wręczył upominki wszystkim obecnym na imprezie Babciom i Dziadkom. Wzruszający był koncert piosenek Anny German wykonanych przez panią Paulinę Malinowską ze świetnym zespołem. Panie miały okazję skorzystać z porad kreatorki mody. Całość prowadził, jak zwykle rewelacyjny, Krzysztof Szubzda.
Na zakończenie każdy z nas dostał kawałek bardzo smacznego tortu ufundowanego przez Marszałka. Pięknie dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą imprezę. Bardzo żałujemy, że się nie załapaliśmy na "rodzinne zdjęcie". Mamy kilka własnych, co prawda kiepskiej jakości, ale dokumentujących naszą obecność.
Redakcji "Podlaskiego Seniora" z okazji urodzin życzymy świetnych tekstów, fantastycznych zdjęć i coraz więcej czytelników! Jesteście Wielcy!

Burmistrz Supraśla podpisał Umowę z PKS Nova na przejazdy autobusowe z 50% zniżką na trasie Supraśl - Białystok - Supraśl

We czwartek 13 stycznia 2022 r. na Sali Narad Urzędu Miejskiego w Supraślu została podpisana umowa na przejazdy z 50% zniżką autobusami PKS Nova na trasie Supraśl - Białystok - Supraśl. Umowa została podpisana ze strony Gminy Supraśl przez Burmistrza Supraśla dr Radosława Dobrowolskiego, zaś ze strony przewoźnika przez Prezesa Zarządu PKS Nova Pana Marcina Doliasza.

Z inicjatywą ustanowienia ulg na przejazdy autobusami wystąpiła Rada Seniorów Gminy Supraśl. Podpisana Umowa uprawnia emerytów, rencistów i osoby z niepełnosprawnościami do zakupu jednorazowego biletu z 50% zniżką na trasie przejazdu pomiędzy Supraślem a Białymstokiem autobusami PKS Nova. Warunkiem zakupu biletu ulgowego jest okazanie kierowcy w autobusie, lub w okienku kasowym na Dworcu Autobusowym w Białymstoku legitymacji emeryta / rencisty lub innego dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność.

Zwróćmy uwagę, że nowa ulga wpisuje się w koszyk funkcjonujących już od kilku lat kart ulgowych uprawniających do zakupu biletu miesięcznego. Dzisiaj podpisana Umowa uprawnia do zakupu biletu jednorazowego i z tej ulgi mogą korzystać osoby z wyżej wymienionych grup społecznych również spoza Gminy Supraśl. Tak więc zapraszamy do korzystania ze zniżkowych przejazdów osoby odwiedzające Miasto i Uzdrowisko Supraśl.

informacje i zdjęcia pochodzą ze strony : https://suprasl.pl/index.php

 

Bożena Bednarek w dniu 16.12.2021r informuje na FB:
 
     Ostatnie w tym roku, VIII Forum Rad Seniorów Województwa Podlaskiego on-line dziś, 15.12.2021 zgromadziło przed ekranami komputerów 79 członków już szesnastu rad z naszego województwa. Powitanie nowej, Białostockiej Rady Seniorów, podsumowanie aktywności podlaskich rad i Ośrodek Wspierania Podlaskich Rad Seniorów w bieżącym roku oraz oczekiwania i potrzeby rad na kolejny, a także możliwości wsparcia działań senioralnych i dla seniorów z programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego na lata 2021-2027 były głównymi tematami spotkania, o którym można przeczytać w artykule na wrotapodlasia.pl.
Forum zrealizowano w ramach projektu Stowarzyszenie Szukamy Polski w ramach Programu AKTYWNI plus z funduszy Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

18 grudnia w godzinach popołudniowych odbyły się w Supraślu uroczystości poświęcenia szopki betlejemskiej i choinki rozpoczynające obchody
Świąt Bożego Narodzenia w naszym mieście i Gminie.
W obecności władz Gminy,proboszczów wszystkich kościołów, radnych, szefów placówek gminnych, a także przedstawicieli Rady Seniorów Gminy Supraśl
dokonano poświęcenia tradycyjnych atrybutów Świąt i złożono życzenia.
Przedstawiciele wojska odebrali pamiątkowe bombki. Były też lampiony ze światełkiem pokoju. Szkoda,że nie było śniegu... Tekst i zdjęcia:Krzysztof Wolfram
Rada Seniorów Gminy Supraśl  zorganizowała dla wszystkich swoich członków kurs poświęcony obsłudze smartfona wg. następującego programu:
1. Obsługa internetu w smartfonie.
2. Wysyłanie MMS-ów i e-maili.
3. Zabezpieczenie smartfona przed niepożądanymi działaniami.
4. Korzystanie z komunikatorów: Viber, Messenger, Zoom, Whatsapp, Teams, Skype itp.
5. Obróbka zdjęć wykonanych za pomocą smartfona.
6. Korzystanie z urządzeń nawigacyjnych, m.in. Google Maps.
7. Dodatkowe aplikacje Google dla Androida i Apple dla Apple Store.
Kurs odbył się w dniu 14 grudnia 2021 roku w godz. 10.30-15.00 w siedzibie Caritas w Supraślu. Kurs prowadzony był przez Pana Dominika Sołowieja,
doświadczonego praktyka w obsłudze mediów elektronicznych.
 
Olbrzymią niespodziankę przed rozpoczęciem szkolenia przygotowały dzieci z Przedszkola Samorządowego w Grabówce, w ich imieniu Pani Dyrektor wraz z koleżankami z Przedszkola wręczyły piękne pocztówki w różnych bardzo interesujących technikach wykonane.
 
Przewodniczący Rady Seniora w Supraślu - Krzysztof Wolfram